Ką mums pasako šunų išmatos?

24.09.2021

Keturkojo draugo išmatos dažniausiai yra jo žarnyno sveikatos rodiklis.

Nepaisant to, nereikia iškarto panikuoti, jei staiga atsiranda netikėtų pokyčių. Jei pakitusi būklė išlieka kelias dienas, tuomet būtinai reikia kreiptis į veterinarą.

Į ką reiktų atkreipti dėmesį?

Po pasituštinimo apžiūrėkite surinkus ekskrementus.

  • Klasikinę formą tikriausiai puikiai atpažįstate.
  • Tačiau jei išmatos ypač kietos, tuomet turėtumėte padidinti suvartojamų skysčių kiekį, taip pat prailginkite pasivaikščiojimo laiką, duokite mažiau kaulų.
  • Jei išmatos per minkštos (ar net skystos), tuomet pasistenkite sumažinti streso lygį, pereikite prie lengvesnio maisto pasitarus su veterinarijos gydytoju, peržvelkite visą šuns racioną. Naujus skanėstus ar aplamai duodamus skanėstus, pasivaikščiojimo metu surinktus kąsnelius, bei gėrimus iš balų. Taip pat yra galimybė, kad žarnyne įsikūrė endoparazitai (apvaliosios kirmėlės, kaspinuočiai ir kokcidijos). Kurias perduodamos per išmatas, ar uostant, laižant krūveles...Įtarus endoparazitus, pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju (per kelias dienas) turi būti paimtas bendras išmatų mėginys ir, jei reikia, kirminų.

Šunų ekskrementų tekstūra, spalva, kvapas ir konsistencija yra žarnyno sveikatos rodikliai.

Optimalu:

  • 1 - 2x išmatų per dieną;
  • Iš išorės atrodandžios solidžiai, tačiau lengva susispaudžia.     

Jei pasikeitė ekskrementų forma, spalva ar net konsistencija, tai nėra priežastis panikai. Tačiau jei tokia būklė išlieka kelias dienas, tuomet reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją.